افت 10 درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بنادر کشور

به گزارش وبلاگ انجمن ما، با وجود تاکید سازمان بنادر نسبت به افزایش توان عملیاتی بنادر کشور، عملیات تخلیه و بارگیری در بنادر کشور، حدود 10 درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.

افت 10 درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بنادر کشور

به گزارش گروه اقتصادی وبلاگ انجمن ما با وجود تاکید سازمان بنادر نسبت به افزایش توان عملیاتی بنادر کشور، عملیات تخلیه و بارگیری در بنادر کشور، حدود 10 درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.

براساس آمار سازمان بنادر و دریانوردی، عملکرد بارگیری و تخلیه بار کانتینری در بنادر تحت مدیریت سازمان بنادر و دریانوردی تا روز 28اسفند ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته با کاهش حدود 10 درصدی روبرو شده است.

آمار منتشر شده در مجموع حاکی از تخلیه و بارگیری 146.72 (میلیون تن) محموله دارد که از رشد 5.6 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر می دهد، اما حجم عمده این افزایش مدیون بخش تخلیه فله خشک در بنادر کشور است.

این گزارش از شرایط 18 بندر کشور از جمله بنادر آبادان، آستارا، امام خمینی (ره)، امیرآباد، انزلی، بوشهر، جاسک، چابهار، خرمشهر، شهید باهنر، شهید رجایی، فریدون کنار، قشم، گناوه، لنگه، نکا و نوشهر است.

بر اساس این گزارش، میزان عملیات تخلیه و بارگیری ازابتدای سال 98 تا به امروز در بخش کانتینری 1.95 میلیون تن، فله خشک 54.15 میلیون تن، فله مایع 4.89 میلیون تن، جنرال کارگو (کالا های عمومی و متفرقه) 19.70 میلیون تن و مواد نفتی 44.86 میلیون تن بوده است.

هم اکنون سهم ایران از عملیات کانتینری بنادر دنیا، کم تر از یک درصد است.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی پیش تر گفته بود که توان عملیاتی بنادر ایران به طور کلی در مقایسه با سال گذشته و پس از آغاز تحریم ها روندی مثبت دارد؛ با این حال آمار ها از کاهش عملیات تخلیه و بارگیری در بنادر کشور حکایت دارد.

صاحبان کالا خواستار تسریع عبور کالا های خود از بنادر و کاهش تعرفه ها و کرایه های حمل هستند و میزان کارایی بنادر نقش موثری در تحقق این خواسته ها دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "افت 10 درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بنادر کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افت 10 درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بنادر کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید