عربستان سهامدار فیسبوک، بویینگ و سیتی گروپ شد

به گزارش وبلاگ انجمن ما، خبرنگاران: صندوق سرمایه گذاری عمومی عربستان (PIF) سهام های اقلیت را در شرکت های بزرگ آمریکایی از جمله بوئینگ، فیس بوک، سیتی گروپ به ارزش نزدیک به 10 میلیارد دلار خریداری کرده است.

عربستان سهامدار فیسبوک، بویینگ و سیتی گروپ شد

به گزارش وبلاگ انجمن ما به نقل از یورورنیوز این صندوق 300 میلیارد دلاری از ضعف بازار در پی شیوع ویروس جدید کرونا استفاده و در شرکت های معروف سراسر دنیا سهام اقلیت خریداری کرده است.

طبق سندی که از سوی کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده آمریک منتشر شده، صندوق سرمایه گذاری عمومی عربستان سهام هایی به ارزش 713.7 میلیون دلار در شرکت بوئینگ، 522 میلیون دلار در سیتی گروپ، 522 میلیون دلار در شرکت فیس بوک، 495.8 میلیون دلار در دیزنی و 487 میلیون دلار در بانک آمریکا خریداری کرده است.

همچنین این صندوق 514 میلیون دلار سهام شرکت ماریوت را خریده و سهمی نیز در شرکت برکشایر هاتاوی دارد. از سوی دیگر این صندوق 827.7 میلیون دلار سهام شرکت نفتی بریتانیایی بی پی را نیز در اختیار دارد.

علی السلیم، بنیانگذار شرکت مستقر در دبی ارکان پارتنرز در توییتی با انتشار نموداری میزان خرید سهام از سوی صندوق سعودی را در سه ماهه نخست سال نشان داده است.

وی تاکید کرد که این صندوق در حال حاضر حدود 10 میلیارد دلار سهام در شرکت های مرتبط با ایالات متحده آمریکا دارد که نسبت به ابتدای سال جاری میلادی 2 میلیارد دلار افزایش نشان می دهد.

Ali Al-Salim علی السلیم@alialsalim

The Saudi sovereign fund went shopping in Q1. It now holds about $10B in US public equities-up from $2B at the start of the year-still however a fraction compared to its $45B in the Vision Fund.

64

11:31 AM - May 16, 2020

Twitter Ads info and privacy

37 people are talking about this

استراتژی صندوق سرمایه گذاری عمومی عربستان سعودی طبق گزارش رویترز دو جانبه است که یک بخش آن شامل سبد سرمایه گذاری بین المللی می شود و بخش دوم سبد سرمایه گذاری محلی با هدف کاهش وابستگی این کشور به نفت است.

یاسر الرمیان، رئیس این صندوق ماه گذشته گفته بود که این شرکت به دنبال فرصت های سرمایه گذاری در بخش هایی مانند حمل و نقل هوایی، نفت و گاز و سرگرمی است. وی تاکید کرده بود که پس از عبور از بحران ویروس کرونا، پتانسیل های زیادی برای فرصت های سرمایه گذاری وجود خواهد داشت.

این صندوق همچنین در ماه آوریل اعلام کرد که 8.2 درصد سهام شرکت کارنوال کورپوریشن را خریداری کرده است.

عربستان همچنین اوایل سال جاری میلادی اقدام به خریداری سهام در شرکت هایی مانند رویال داچ شل، توتال، انی و انکویینور کرد. این صندوق پیش از این نیز دو میلیارد دلار سهم در شرکت اوبر و شرکت لوسید موتورز خریداری کرده بود.

منبع: اقتصادنیوز

به "عربستان سهامدار فیسبوک، بویینگ و سیتی گروپ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان سهامدار فیسبوک، بویینگ و سیتی گروپ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید