پاسخ به شبهه نحوه دفن متوفیان مبتلا به کرونا

به گزارش وبلاگ انجمن ما، جان باختگان ویروس کرونا در بهشت زهرا (س) و بر اساس موازین دینی و شرعی دفن می شوند.

پاسخ به شبهه نحوه دفن متوفیان مبتلا به کرونا

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ انجمن ما، صبح امروز اخباری مبنی بر پاشیدن آهک روی اجساد افراد مبتلا به ویروس کرونا، در بعضی رسانه ها منتشر شد و حتی رضا گلپیرا، رئیس مرکز مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی وزارت بهداشت مدعی شد متوفی را طبق پروتکل بهداشتی خاص دفن می کنیم، به طوری که فرد را در بیمارستان به صورت کامل کاور می نمایند و دیگر کسی حق ندارد کاور را باز کند. در نهایت متوفی با نظارت بهداشتی دفن می گردد، نه اینکه او را به خانواده تحویل دهند.

پیگیری های از بهشت زهرا حکایت از آن دارد که شایعات درباره شیوه خاص تدفین متوفیان مبتلا به کرونا به هیچ عنوان صحت ندارد. سازمان بهشت زهرا (س) تمهیداتی را برای دفن این افراد پیش بینی نموده، اما این تمهیداتی به گونه ای نیست که نشان دهنده شیوه خاص و نگران نماینده برای شهروندان باشد.

بر همین اساس سالن تطهیر جداگانه ای با حضور غسال و یا غساله ها و با لباس های خاصی برای شستن این افراد پیش بینی شده است. ضمن اینکه دفن این افراد نیز مانند سایر افراد بر اساس موازین دینی و شرعی از جمله خواندن نماز میت و تلقین انجام می گردد و هیچ اقدام خاص و جدیدی برای دفن انجام نمی گردد؛ ضمن اینکه قطعه ای جداگانه ای برای این افراد در نظر گرفته نشده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "پاسخ به شبهه نحوه دفن متوفیان مبتلا به کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ به شبهه نحوه دفن متوفیان مبتلا به کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید