خبرنگاران مرکز سرطان همدان شهریور 99 بهره برداری می گردد

به گزارش وبلاگ انجمن ما، همدان- خبرنگاران- معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: مرحله نخست مرکز جامع سرطان واقع در بیمارستان بعثت این شهر شهریور سال جاری بهره برداری می گردد.

خبرنگاران مرکز سرطان همدان شهریور 99 بهره برداری می گردد

فریبرز نیاستی روز پنجشنبه در گفت و گو با وبلاگ انجمن ما گفت: مرکز جامع سرطان همدان در پنج بلوک و زمینی به مساحت 24 هزار مترمربع با پیش بینی اعتبار مورد احتیاج 150 میلیارد تومان شامل تامین 50 درصد توسط دانشگاه علوم پزشکی و نیمی دیگر توسط بنیاد فرشچیان از سال 97 شروع شد.

وی با بیان اینکه این طرح هم اینک 37 درصد پیشرفت فیزیکی دارد اضافه کرد: راه اندازی مرحله نخست این طرح با هدف بهره برداری از 2 دستگاه شتاب دهنده برای تیرماه پیش بینی شده بود که بهره برداری از آن به شهریور موکول شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: تا به امروز 55 میلیارد تومان برای اجرای این طرح هزینه شده که 28 میلیارد آن توسط دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا و مابقی توسط بنیاد فرشچیان تامین و پرداخت شده است.

نیاستی ادامه داد: برای خرید 2 دستگاه شتاب دهنده 15 میلیارد تومان پرداخت و هزینه شده و هم اینک هزینه خرید این دستگاه ها به 100 میلیارد تومان رسیده است.

وی ارائه خدمات درمانی به بیماران سرطانی همدان و منطقه غرب کشور را از اهداف کلان این طرح دانست و گفت: مرکز جامع سرطان همدان شامل بخش هایی نظیر همراه سرا بیماران سرطانی، یُد درمانی و دیگر بخش های مورد احتیاج است.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: سال جاری منابعی از محل اعتبارات داخلی دانشگاه برای شتاب بخشی به این طرح پیش بینی شده همچنین پزشکی سلامت و توریسم سلامت برای مرکز جامع سرطان همدان مطرح است.

نیاستی درباره آخرین شرایط بیمارستان 96 تختخوابی جوراب ملایر نیز گفت: این مرکز 100 درصد خیر ساز بوده و از سال 97 یعنی زمان شروع اجرای طرح تا به امروز 53 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی ادامه داد: اعتبار کلی پیش بینی شده برای ساخت این بیمارستان 50 میلیارد تومان بوده که تا کنون 18 میلیارد تومان هزینه شده و امید می رود تا سال 1401 بتوان آن را برابر با استانداردهای روز تکمیل و بهره برداری کرد.

نیاستی یادآوری کرد: عملیات اجرایی بیمارستان اکباتان شهر همدان از 12 سال پیش با پیش بینی 34 میلیارد تومان اعتبار شروع شد که تا به امروز با هزینه 24 میلیارد تومان اعتبار به 50 درصد پیشرفت رسیده و تکمیل آن احتیاجمند 180 میلیارد تومان است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران مرکز سرطان همدان شهریور 99 بهره برداری می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مرکز سرطان همدان شهریور 99 بهره برداری می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید