اطلاعیه دادگاه در پی برگزاری دادگاه محتکران اقلام بهداشتی

به گزارش وبلاگ انجمن ما، در پی برگزاری دادگاه محتکران اقلام بهداشتی و خطاب قرار دریافت یکی از متهمان حاضر در دادگاه با عنوان پزشک، مرکز رسانه قوه قضائیه اطلاعیه ای صادر کرد.

اطلاعیه دادگاه در پی برگزاری دادگاه محتکران اقلام بهداشتی

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ انجمن ما، در این اطلاعیه آمده است: اعلام عنوان شغلی متهم موصوف براساس اظهارات نامبرده در مراحل مختلف تحقیق، آنالیز، دادرسی و ارائه بعضی مستندات مبنی بر اینکه فارغ التحصیل رشته پزشکی در یکی از کشور های همسایه بوده و مدتی نیز به حرفه پزشکی اشتغال داشته است.

مرکز رسانه قوه قضائیه می افزاید: از آنجا که مدرک تحصیلی در عنوان اتهامی اثرگذار نیست؛ این ادعا و مدارک، مورد آنالیز قرار نگرفته است و با توجه به اظهارنظر سازمان نظام پزشکی مبنی بر اینکه وی پزشک نیست، جزییات این موضوع از سوی قوه قضائیه به سرعت و با دقت مورد آنالیز قرار خواهد گرفت و در صورت احراز ادعای دروغین متهم در خصوص سوءاستفاده از نام پزشکی این عنوان هم به سایر اتهامات وی افزوده خواهد شد.

براساس این گزارش، مورد خطاب قرار دریافت پزشک در دادگاه هم صرفا به دلیل شهرت متهم به این عنوان و اسناد ارائه شده از سوی وی بوده است.

امروز 17 اسفند ماه نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده متهمان به اخلال کلان در امر توزیع مایحتاج عمومی، به صورت فوق العاده در شعبه چهار دادگاه ویژه رسیدگی به پرونده اخلالگران و مفسدان مالی به ریاست قاضی صلواتی به صورت علنی برگزار گردید.

در این جلسه؛ شاه محمدی نماینده دادستان درباره متهم ردیف اول پرونده گفت: متهم ردیف اول به رغم داشتن شغل پزشکی و آگاه بودن از شیوع ویروس کرونا در کشور و لزوم توزیع این اقلام بهداشتی در میان شهروندان و سازمان های مربوطه به دنبال انتقال این اقلام به خارج از کشور بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "اطلاعیه دادگاه در پی برگزاری دادگاه محتکران اقلام بهداشتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاعیه دادگاه در پی برگزاری دادگاه محتکران اقلام بهداشتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید