برنامه همکاری مشترک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و یونیسف در پیشگیری و درمان کرونا

به گزارش وبلاگ انجمن ما، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با صندوق بچه ها ملل متحد (یونیسف) در پیشگیری و درمان بیماری کووید 19 برنامه همکاری مشترک برگزار می کنند.

برنامه همکاری مشترک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و یونیسف در پیشگیری و درمان کرونا

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ انجمن ما، به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، این برنامه همکاری مشترک در نشستی تخصصی با حضور احمد میدری، معاون رفاه اجتماعی و مندیپ اوبرایان، نماینده صندوق بچه ها ملل متحد (یونیسف)، به صورت مجازی برگزارشد.

میدری با اشاره به برنامه های مصوب سال 2019-2020، حمایت از طراحی فنی و ایجاد سیستم ملی پایش فقر چند بعدی کودک و بزرگسال، معرفی سیستم شناسایی و پاسخگویی به موقع نیاز های بچه ها (Real-time Monitoring) و ارائه حمایت های فنی از طراحی سیستم ها و طرح های حمایت اجتماعی مبتنی بر شواهد حساس به کودک را از جمله این برنامه ها مطرح نمود.

وی، مطالعات موردی شامل بچه ها بازمانده از تحصیل، امنیت غذایی و حمایت اقتصادی از زنان باردار و مادران شیرده دچار سوء تغذیه در سیستان و بلوچستان را از جمله برنامه های در دست اقدام این معاونت در سال 2020 اظهار داشت.

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، توزیع اقلام بهداشتی اهدایی صندوق بچه ها ملل متحد از طریق سمن ها را از جمله اقدامات مشترک در زمینه کاهش تبعات این بیماری ذکر کرد و گفت: ما نیز تجربیات جدید و مفیدی در زمینه کووید 19 داریم و بر اساس اطلاعات پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان در همان ماه اول شروع بیماری در 4 نوبت، به افراد مشمول مبلغ 200 تا 600 هزار تومان کمک شد.

وی افزود: همچنین طی مدت کمتر از دوماه به 22 میلیون خانوار ایرانی بدون نیاز به مراجعه به بانک ها وام یک میلیونی پرداخت شد که ماهانه از مبلغ یارانه شان کم می شود.

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: تفاهم نامه سه جانبه ای با شهرداری، نهضت سواد آموزی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منعقد شده که بر اساس آن بچه ها مراکز پرتو می توانند تحت آموزش قرار بگیرند و مدرک رسمی بگیرند.

وی تاکید کرد: بر اساس مطالعات انجام شده، بدترین آسیب های کرونا در کشور های خاورمیانه رخ خواهد داد و 50 درصد مشاغل و کسب و کار ها آسیب خواهند دید. در ایران به دلیل تحریم ها و فشار های طولانی و ظالمانه آمریکا، انتظار می رود آژانس های سازمان ملل به خصوص یونیسف در این زمینه موضع شفاف بگیرد و از حقوق شهروندان ایران دفاع کند.

نماینده یونیسف در ایران: این صندوق تلاش کرده صدای بچه ها ایران در جهان باشد

در این نشست مندیپ اوبرایان ، نماینده یونیسف در ایران ضمن قدردانی از همکاری های دستگاه های مختلف کشورمان به ویژه وزارتخانه های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در تهیه اقلام دارویی و بهداشتی، آمادگی کامل خود برای هر گونه همکاری در زمینه حمایت اجتماعی در شرایط بیماری کرونا را اظهار داشت.

وی در زمینه دفاع از حقوق ایران در مجامع بین المللی اظهارکرد: تا کنون این صندوق تلاش کرده است صدای بچه ها ایران در جهان باشد و در این زمینه از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد.

نماینده یونیسف در ایران به تعامل و همکاری خوب معاونت رفاه اجتماعی با صندوق بچه ها ملل متحد در چارچوب برنامه کاری مشترک و در راستای خدمت رسانی به اقشار آسیب پذیر و در معرض آسیب با تمرکز بر بچه ها اشاره کرد.

سید هادی موسوی نیک، مدیرکل دفتر مطالعات رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار ور فاه اجتماعی نیز در این نشست ضمن قدردانی از کمک های یونیسف در جهت کنترل بیماری کووید 19 گفت: تا کنون این سازمان، حمایت های اجتماعی و بهداشتی خوبی داشته است.

وی با اشاره به 3 برنامه اصلی کمک های فنی و مقابله با فقر گفت: در رابطه با حمایت های فنی دو فعالیت اصلی انجام شده و جلسات خوبی با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان بهزیستی برگزار شده است.

موسوی نیک با اشاره به برنامه بچه ها بازمانده از تحصیل اظهار داشت: علاوه بر این برنامه، حمایت از مادران باردار و شیرده مناطق محروم می تواند به عنوان برنامه های پیروز از طریق یونیسف و سازمان ملل معرفی شود.

مدیرکل دفتر مطالعات رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار ور فاه اجتماعی با اشاره به همکاری وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی با یونیسف در اجرای برنامه های حمایت اجتماعی فعال مبنی بر احیاء اقتصادی بعد از کرونا در قالب پرداخت های مشروط گفت: بررسی ها نشان می دهد اجرای پایلوت این برنامه ها در استان های تهران، کرمانشاه و هرمزگان باید در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: اجرای این برنامه با توجه به شرایط بچه ها در این استان ها می تواند ظرفیتی برای رفاه اجتماعی منطقه به دنبال داشته باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "برنامه همکاری مشترک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و یونیسف در پیشگیری و درمان کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه همکاری مشترک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و یونیسف در پیشگیری و درمان کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید