القدس العربی: دستگیری شاهزاده های سعودی مربوط به شرایط جسمانی ملک سلمان است

به گزارش وبلاگ انجمن ما، یک رسانه عربیگزارش داد که دستگیری شاهزاده های سعودی که روز گذشته انجام شد، مربوط به شرایط جسمانی پادشاه این کشور است.

القدس العربی: دستگیری شاهزاده های سعودی مربوط به شرایط جسمانی ملک سلمان است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ انجمن ما به نقل از روزنامه القدس العربی محمد بن سلمان ولیعهد سعودی٬ با دستگیری عموی خود احمد بن عبدالعزیز٬ خط قرمز سنتی خانواده پادشاهی را شکست. یک منبع عربی عالی رتبه معتقد است که این دستگیری ها پیشگیرانه بوده و ممکن است با وخامت اوضاع سلامتی سلمان بن عبدالعزیز در ارتباط باشد.

منابع یک روزنامه آمریکایی به این رسانه گزارش دادند که اقدام ولیعهد عربستان در دستگیری عمویش٬ نقض آشکار سنت های خانوادگی پادشاهی بود و این اقدام علیه یک شاهزاده معمولی انجام نشده و مربوط به پسر عبدالعزیز (بنیان گذار حکومت سعودی) است.

علاوه بر آن در جریان این دستگیری محمد بن نایف، ولیعهد پیشین پادشاه سعودی، نواف بن نایف برادر نایف و پسرعموی محمد بن سلمان نیز دستگیر شد.

اطلاعات مربوط به این دستگیری ها٬ بیانگر وجود یک توطئه میان شاهزادگان ضد ولیعهد کنونی عربستان است؛ اما منبع مذکور به القدس العربی گزارش داده که محمد بن نایف در انزوای کامل زندگی می کند و حتی اجازه استفاده از تلفن همراه و اینترنت را نداشته و در منطقه ای دور از پایتخت و مکه و مدینه زندگی می کند.

این منبع شرح داد که این دستگیری ها هم زمان با نگرانی ها درباره شرایط سلامت سلمان بن عبدالعزیز است که از آلزایمر پیشرفته رنج می برد و قادر به کنترل امور سیاسی و امنیتی که همگی در دست محمد بن سلمان قرار گرفته نیست؛ کسی که در کنار زدن هرکسی که شکی به آن داشته باشد تردید نمی کند.

محمد بن سلمان پیش از این نیز حدود دو سال ونیم قبل٬ تعدادی از شاهزادگان که معروف ترین آنها ولید بن طلال بود را به اتهام فساد دستگیر کرده بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "القدس العربی: دستگیری شاهزاده های سعودی مربوط به شرایط جسمانی ملک سلمان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "القدس العربی: دستگیری شاهزاده های سعودی مربوط به شرایط جسمانی ملک سلمان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید