انتشار نقشه های آیفون برای مقابله با کرونا

به گزارش وبلاگ انجمن ما، تمام اطلاعات به صورت انباشته منتشر می شود و در نتیجه از این داده ها نمی توان چیزی در مورد کاربران معین فهمید. اپل در تهیه نرم افزار مپز بر امر حفظ حریم خصوصی تاکید داشته است.

انتشار نقشه های آیفون برای مقابله با کرونا

این داده ها خبر از کاهش چشمگیر استفاده مردم از تلفن برای یافتن راستا های رانندگی، پیاده روی و حمل و نقل عمومی می دهند

اپل داده هایی از نرم افزار مپز خود را منتشر کرده است. هدف از این کار، رسیدگی به این سوال است که آیا مردم در حال تبعیت از سیاست قرنطینه بابت ویروس کرونا هستند، یا نه.

داده ها نشان می دهد که آیا کاربران هنوز از آیفون های خود برای پرس وجوی راستا ها استفاده می کنند یا نه، و در نتیجه می تواند برای مقایسه میزان حرکت مردم پیش و پس از سیاست قرنطینه، مورد استفاده قرار گیرد.

این داده ها خبر از کاهش چشمگیر استفاده مردم از تلفن های همراه برای یافتن راستا های رانندگی، پیاده روی و حمل و نقل عمومی می دهند. در نتیجه، به نظر می رسد که مقررات موجود در مورد در خانه ماندن و سایر قوانین فعلی برای توقف گسترش ویروس کرونا، دارد جواب می دهد.

مثلا در منطقه سان فرانسیسکو و حومه، تقاضا برای یافتن راستا رانندگی 70 درصد و تقاضا برای یافتن راستا حمل و نقل عمومی 84 درصد کاهش داشته است. در نیویورک، تقاضا در زمینه حمل و نقل عمومی 89 درصد کاهش داشته است.

اپل این داده ها را هر روز، روزآمد می کند تا آن ها را با روز مشابه در ماه ژانویه (که سیاست های قرنطینه هنوز به طور جدی اعمال نشده بودند) مقایسه کند.

این اطلاعات به طور عمومی و در تارنمایی که به این منظور تهیه شده است، قرار داده شده اند و همچنین در اختیار مقامات هماهنگ کننده اقدامات دولت قرار می گیرند. گوگل هم همین کار را با همین نوع داده ها انجام داده است و گفته است که تصمیم دارد به مردم اجازه دهد که خود ببینند چه نوع داده هایی تحویل مقامات می شود.

تمام اطلاعات به صورت انباشته منتشر می شود و در نتیجه از این داده ها نمی توان چیزی در مورد کاربران تعیین فهمید. اپل در تهیه نرم افزار مپز بر امر حفظ حریم خصوصی تاکید داشته است. این نرم افزار بر خلاف رقبایی همچون گوگل، از ورود با نام کاربری یا تعقیب راستا استفاده نمی کند.

داده های اپل فقط وقتی تولید می شوند که کاربری تقاضای راستا کند. اما داده های مکان یاب گوگل مداوم جمع آوری می شوند (اگر کاربر این اجازه را در بخش تنظیمات داده باشد.)

اطلاعات اپل همچنین نسبت به اطلاعات گوگل از جزئیات کمتری برخوردار است. گوگل مشغول جمع آوری اطلاعات از 131 کشور مختلف است. اپل تنها اطلاعات نسبی (نه شمار دقیق تعداد تقاضا ها یا تعداد افراد) را ارائه می دهد.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید

به "انتشار نقشه های آیفون برای مقابله با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار نقشه های آیفون برای مقابله با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید