خسارت یک میلیارد دلاری گردشگری مصر در دوران کرونا

به گزارش وبلاگ انجمن ما، کارشناسان گردشگری با توجه از دست رفتن 400 هزار گردشگر تفرجگاه های دریای سرخ به صورت ماهانه، میزان خسارت ماهانه حوزه گردشگری مصر را یک میلیارد دلار تخمین زده اند.

خسارت یک میلیارد دلاری گردشگری مصر در دوران کرونا

هتل ها، شرکت ها، رستوران ها، فروشگاه ها و کافه های اطراف تفرجگاه های دریای سرخ درهای خود را از زمان شیوع ویروس کرونا بسته اند و تا به امروز بیش از 200 نفر شغل خود را از دست داده اند.

عاطف عبداللطیف کارشناس گردشگری درباره تاثیرات منفی تعطیلی مشاغل بر دوران آغاز به کار دوباره صنعت گردشگری هشدار دارد و خاطرنشان کرد : اگر صاحبان کسب و کار مربوط به صنعت گردشگری شغل خود را از دست بدهند، حوزه گردشگری کارکنان حرفه ای و آموزش دیده ای را که نقش مهمی در ارائه خدمات به گردشگران دارند از دست خواهد داد.

مدیر یکی از شرکت های گردشگری مصر در گفت و گو با اجیپت ایندیپندنت خاطرنشان کرد که حوزه گردشگری به رغم تلاش دولت، به دلیل شیوع ویروس کرونا با خسارات بی سابقه ای روبرو شده است.

بشار ابوطالب کارشناسان صنعت گردشگری، پایداری این بحران گردشگری را دست کم تا 6 ماه آینده پیش بینی کرده است. او معتقد است با توجه به این که صنعت گردشگری هر ساله درآمد 12 میلیارد دلاری برای مصر کسب می کند، میزان خسارت ماهانه این حوزه با توجه به محدودیت های مسافرتی و قرنطینه به یک میلیارد دلار خواهد رسید.

منبع: ایسنا

منبع: چمدان

به "خسارت یک میلیارد دلاری گردشگری مصر در دوران کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خسارت یک میلیارد دلاری گردشگری مصر در دوران کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید