مقام دولت ترامپ: اگر مکزیک بالگردهای روسی بخرد، تحریم می گردد

به گزارش وبلاگ انجمن ما، یکی از مقام های وزارت خارجه آمریکا گفت که در صورت تجهیز ارتش مکزیک به بالگردهای روسی، این کشور تحریم خواهد شد.

مقام دولت ترامپ: اگر مکزیک بالگردهای روسی بخرد، تحریم می گردد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ انجمن ما، یک مقام دولت آمریکا در روزهای گذشته مکزیک را تهدید نموده که در صورت خرید جنگ افزارهای روسی، این کشور تحریم می گردد.

به نوشته وبگاه بیزینس اینسایدر هوگو رودریگز از معاونان وزارت خارجه آمریکا در روزهای گذشته در پاسخ به سئوال یکی از قانونگذاران دموکرات این کشور در جلسه استماع کمیته روابط خارجی سنای آمریکا خطر تحریم مکزیک را بر اساس قانون کاتسا بیان نمود.

این مقام وزارت خارجه آمریکا گفته است که بر اساس قوانین ایالات متحده، اکر مکزیک سلاح های روسی خریداری کند، تحریم خواهد شد.

مقام وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به پرسش دین فیلپیس از قانونگذاران دموکرات این کشور در زمینه اظهارات اخیر سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه در زمینه فروش بالگردها و سایر تجهیزات نظامی به مکزیک گفت: ما متوجه این مسئله هستیم و متن سخنان بین وزرای خارجه روسیه و مکزیک را مشاهده کردیم.

رودریگرز در ادامه از پیگیری این مسئله به وسیله مجاری دیپلماتیک اطلاع داد و گفت :نگرانی آمریکا از این مسئله را به اطلاع همتایان مکزیکی خود رسانده ایم.

به نوشته این منبع خبری، ارتش مکزیک اینک به ناوگانی از بالگردهای میگ-17 ساخت روسیه مجهز است.

آمریکا و مکزیک بابت مسائل مهاجرتی و ساخت دیوار مرزی باهم اختلاف دارند. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "مقام دولت ترامپ: اگر مکزیک بالگردهای روسی بخرد، تحریم می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقام دولت ترامپ: اگر مکزیک بالگردهای روسی بخرد، تحریم می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید