تصاویر ، آتش سوزی مهیب در شمال کالیفرنیا

به گزارش وبلاگ انجمن ما، آتش سوزی های مهیبی در مناطق شمال شرقی ایالت کالیفرنیا در حال پیشروی است به طوریکه مقام های محلی دستور تخلیه اجباری بعضی مناطق را صادر نموده اند.

تصاویر ، آتش سوزی مهیب در شمال کالیفرنیا

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ انجمن ما، مقام های محلی شمال کالیفرنیا از وقوع آتش سوزی های گسترده در منطقه روستایی شمال شرقی کالیفرنیا خبر داده اند.

گزارش های محلی حاکی از آن است که آتش سوزی گسترده (Gold fire) در منطقه روستایی شمال شرقی کالیفرنیا به تخلیه این منطقه و همچنین زخمی شدن دو آتش نشان منجر شد.

بنا بر گزارش روزنامه انگلیسی گاردین، مقام های محلی گزارش کردند که دو آتش نشان در حین مهار آتش مهیب در شهرستان لاسن که روز دوشنبه به وقت محلی شروع شد و چندصد هکتار را سوزاند، زخمی شدند.

سخنگوی آتش نشانی منطقه لاسن اعلام نمود که دو آتش نشان مجروح به بیمارستان منتقل شده اند اما گزارشی از شرایط جراحات آن دو ارائه نکرد.

آتش سوزی گسترده دیگری (Hog fire) در شهرستان لاسن، در غرب سوزانویل به تخلیه اجباری منطقه منجر شد و از زمان شروع در آدینه هفته گذشته، حدود 170 ساختمان را در معرض آتش سوزی قرار داده و این آتش حدود 23 کیلومتر مربع را دربرگرفته است.

از طرف دیگر، شبکه بی بی سی نیز در مورد این آتش سوزی گزارش کرد، شعله های آتش در منطقه ای از کالیفرنیا پراکنده شده است و بزرگراه 36 در نزدیکی سوزانویل واقع در شمال کالیفرنیا را نیز دربرگرفته است.

طبق این گزارش، آتش سوزی هاگ، بیش از 12 هزار هکتار را دربرگرفته است و حتی این آتش سوزی آب و هوای مخصوص خود را پدید آورده است و رعد و برق فراوری می نماید و شرایط به قدری وخیم است که کلانتری شهرستان لاسن دستور تخلیه اجباری ا ین منطقه را صادر نموده است.

طبق گزارش روزنامه گاردین، دو آتش سوزی مذکور تنها دو مورد از چندین آتش های گسترده ای هستند که در حال سوزاندن این منطقه هستند و مسئولان محلی در مورد شرایط پایین آمدن کیفیت هوا به دلیل آتش سوزی در بخش های مرکزی و و جنوبی کالیفرنیا هشدار داده اند.

واحد هواشناسی ملی برای شهرستان های لاسن و بخش هایی از پلومس و سیرا توصیه هایی در مورد تراکم دود ناشی از آتش سوزی ها صادر کرد.

گزارش ها حاکی از آن است که به دلیل پراکنده شدن دود غلیظ در پی وقوع آتش سوزی مینرال، هشدارهایی در مورد پایین بودن کیفیت هوا برای شهرستانه فرسنو واقع در غرب کوالینگا صادر شده است.

آتش مینرال تا حدود 114 کیلومتر مربع پیش روی نموده بود و 62 درصد از آن مهار شده است و در پی آن چندین سازه از بین رفته است و همچنان 60 سازه دیگر در معرض تهدید و خطر قرار گرفته است.

این گزارش ادامه می دهد که آتش سوزی های کوچک تر نیز موجب سوزاندن مناطق دیگری در کالیفرنیا شده است که شامل آتش سوزی در شهرستان سیسکیو می گردد که به تخلیه اجتماع کوچکی از هاوکینزویل منجر شده است و حدود 182 هکتار را سوزانده است.

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "تصاویر ، آتش سوزی مهیب در شمال کالیفرنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویر ، آتش سوزی مهیب در شمال کالیفرنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید