نماینده اسکاتلندی: تنها بازگشت به اتحادیه اروپا، استقلال از بریتانیا است

به گزارش وبلاگ انجمن ما، یک نماینده حزب ملی گرای اسکاتلند تاکید کرد که مردم این کشور نمی خواهند گروگان بریتانیا باقی بمانند.

نماینده اسکاتلندی: تنها بازگشت به اتحادیه اروپا، استقلال از بریتانیا است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ انجمن ما، با پیروزی بوریس جانسون رهبر حزب محافظه کار بریتانیا در انتخابات مجلسی این کشور وتصاحب اکثریت کرسیهای مجلس، وهمچنین پیروزی نیکلا استرجئون رهبر حزب ملی گرای حامی استقلال از بریتانیا، نبرد میان دو طرف برای برگزاری همه پرسی دوم برای استقلال اسکاتلند از بریتانیا همچنان ادامه خواهد یافت.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، جانا چری نماینده حزب ملی اسکاتلند در یک سخنرانی در دانشگاه ادینبورو به تشریح استراتژی این حزب برای آینده اسکاتلند پرداخت و تاکید کرد که تنها راه بازگشت به اتحادیه اروپا استقلال این کشور از بریتانیا است.

وی اضافه نمود: فرایند برگزیت محدودیتهای این انحراف را روشن کرده است و همه ریشه های باقی ماندن پادشاهی متحده در اتحادیه اروپا فرو ریخته است و تنها بنیان برای بازگشت به اتحادیه اروپا استقلال اسکاتلند است.

پیش از این دونالد تاسک رئیس سابق شورای اروپا با استقبال از اشتیاق اسکاتلندیها برای ورود به اتحادیه اروپا گفته بود که فرایند بازگشت سریع و مستقیم خواهد بود.

مواضع حزب ملی اسکاتلند برای پیوستن به اتحادیه اروپا در حالی است که حزب کار این کشور معتقد است که اسکاتلند به دلیل کسری بودجه ای که دارد قادر نیست به اتحادیه اروپا بپیوندد.

با این حال چری میگوید که آینده تجاری اسکاتلند فراتر از انگلیس خواهد بود.

وی در خاتمه اظهاراتش که با تشویق ممتد دانشجویان همراه بود گفت: سوال آخر این است که آیا اسکاتلند باید در شرایط فعلی باقی بماند، چیزی شبیه که گروگان در دستان انگلیس، جایی که آینده کشورمان همواره در دستان و آرزوهای کشور کناری ما است؟

همه پرسی استقلال اسکاتلند در سال 2014 برگزار شد که در نهایت با رای منفی بیش از 50 درصد رای دهندگان، اسکاتلند به عنوان بخشی از بریتانیا باقی ماند. با این حال ملی گرایان اسکاتلندی می گویند که به دنبال خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و رای منفی مردم اسکاتلند به همه پرسی برگزیت، این کشور باید در شرایط جدید یک همه پرسی دیگر برگزار کند. مساله ای که به شدت با مخالفت لندن روبرو شده است.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "نماینده اسکاتلندی: تنها بازگشت به اتحادیه اروپا، استقلال از بریتانیا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده اسکاتلندی: تنها بازگشت به اتحادیه اروپا، استقلال از بریتانیا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید