صدور حکم بازداشت مجدد نواز شریف

به گزارش وبلاگ انجمن ما، نهاد مبارزه با فساد پاکستان مجددا حکم دستگیری نواز شریف را به دلیل عدم همکاری در یک پرونده فساد صادر کرد.

صدور حکم بازداشت مجدد نواز شریف

به گزارش ایسنا، نهاد مبارزه با فساد پاکستان در حالی حکم دستگیری نواز شریف، نخست وزیر سابق این کشور را در یک پفراینده فساد صادر نموده که او برای درمان پزشکی در لندن به سر می برد.

به گزارش خبرگزاری پی تی آی، مقامات اداره حسابرسی ملی پاکستان اعلام کردند، نواز شریف در پفراینده مربوط به این حکم دستگیری به اجاره غیرقانونی زمینی به میر شکیل الرحمان، سردبیر گروه رسانه ای جنگ در سال 1986 متهم شده است. شریف در آن موقع سروزیر استان پنجاب بود.

یک مقام اداره حسابرسی ملی پاکستان اظهار کرد: این اداره حکم دستگیری نواز شریف را در پفراینده ای که سردبیر گروه جنگ نیز در آن حضور دارد، صادر نموده است. در این پفراینده برای شریف اخطارها و پرسشنامه هایی فرستاده شد اما هیچ پاسخی از سوی او که برای درمان در لندن به سر می برد، دریافت نشد.

شریف با پفراینده های فساد متعددی روبه رو است.

این مقام گفت که اداره حسابرسی ملی در دادگاهی شریف را به دلیل عدم همکاری در تحقیقات، ناقض قوانین اعلام خواهد نمود.

این اداره در روز 27 مارس پرسشنامه ای برای شریف ارسال و روز 31 مارس او را به اداره حسابرسی احضار کرد تا بیانات او را به ثبت برساند. دفتر این اداره در لاهور نیز روز 15 مارس شریف را احضار کرد تا در تاریخ 20 مارس برای رسیدگی به این پفراینده حاضر گردد اما هیچ پاسخی از سوی او دریافت نشد.

گروه جنگ، شرکت تابع شرکت رسانه ای ایندیپندنت است که در دوبی مستقر است.

در روز 12 مارس، رحمان، سردبیر این گروه طی این پفراینده دستگیر شد. او هم اکنون در بازداشت اداره حسابرسی قرار گرفته است و تا 28 آوریل که موعد محاکمه او است، در بازداشت خواهد بود.

رحمان به دلیل اجاره زمینی 6.75 هکتاری در منطقه ای مهم در لاهور به مبلغی بسیار ناچیز در سال 1986 و در دوران سروزیری شریف در پنجاب دستگیر شده است.

به گفته یک مقام اداره حسابرسی پاکستان، به محض آن که شریف به دلیل عدم همکاری با اداره حسابرسی متخلف شناخته گردد، این اداره فرایند استرداد او را شروع خواهد نمود و حکم دستگیری او نیز به دلیل عدم همکاری صادر شده است.

منبع: عصر ایران

به "صدور حکم بازداشت مجدد نواز شریف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدور حکم بازداشت مجدد نواز شریف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید