نفت خام در بازارهای جهانی صعودی شد

به گزارش وبلاگ انجمن ما، خبرنگاران: پس از انتشار گزارشی در خصوص کاهش ذخایر نفتی آمریکا، قیمت نفت در روز چهارشنبه افزایش یافت.

نفت خام در بازارهای جهانی صعودی شد

به گزارش وبلاگ انجمن ما و به نقل از رویترز، پس از انتشار گزارشی که نشان میداد ذخایر نفت آمریکا بیش از حد انتظار کاهش پیدا نموده است، قیمت نفت در روز چهارشنبه بیش از 1 درصد رشد پیدا کرد. کاهش ذخایر نفت آمریکا بیانگر افزایش تقاضا در بازار است، این در حالی است که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر دنیا رو به افزایش است.

قیمت نفت خام برنت در روز چهارشنبه با 1.2 درصد رشد به 41.75 دلار در هر بشکه رسید. این معیار نفتی در روز سه شنبه بیش از 1 درصد سقوط نموده بود. قیمت نفت خام آمریکا نیز 54 سنت یا 1.4 درصد افزایش یافت و به قیمت 39.81 دلار در هر بشکه معامله شد. قیمت نفت خام آمریکا نیز در روز گذشته 1.1 درصد کاهش پیدا نموده بود.

در روز سه شنبه، داده های منتشر شده توسط موسسه نفت امریکا نشان داد ذخایر نفت و بنزین آمریکا در هفته گذشته بیش از حد انتظار کاهش پیدا نموده است. بر خلاف پیش بینی تحلیل گران مبنی بر کاهش 710 هزار بشکه ای نفت، ذخایر نفت آمریکا 8.2 میلیون بشکه کاهش پیدا کرد و به 537 میلیون بشکه رسید.

همچنین، کاهش فراوری نفت از سوی کشورهای صادرکننده نفت موسوم به اوپک در ماه ژوئن به پایین ترین میزان در دو دهه اخیر رسیده است. این امر موجب حمایت از افزایش قیمت نفت شده است. 13 عضو این گروه در ماه ژوئن به طور متوسط 22.62 میلیون بشکه در روز نفت فراوری نموده اند. بنابر گزارش رویترز، فراوریات نفت این گروه حدود 1.92 میلیون بشکه در روز کمتر از فراوری نفت در ماه می بوده است. احتمال می رود از میزان انطباق و همکاری کشورها در ماه ژوئیه کاسته گردد، مگر اینکه عراق و نیجریه همکاری چشمگیری در زمینه کاهش فراوری نفت داشته باشند.

با این حال، به گفته تحلیل گران قیمت نفت در اواخر امسال پیشرفت چندانی نخواهد داشت. زیرا افزایش شیوع کرونا در سراسر دنیا، تقاضا برای سوخت را به میزان یک سوم کاهش داده است. بنابر نظرسنجی رویترز از اقتصاددان ها، قیمت نفت در امسال حدود 40 دلار در هر بشکه خواهد بود. ویروس کرونا با سرعت بسیار زیادی در سراسر دنیا در حال افزایش است. موارد ابتلا به بیماری به بیش از ده میلیون نفر رسیده است. نیم میلیون نفر نیز جان خود را بر اثر ابتلا به ویروس از دست داده اند.

منبع: اقتصادنیوز

به "نفت خام در بازارهای جهانی صعودی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نفت خام در بازارهای جهانی صعودی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید