استقبال مشتریان آسیایی از نفت ارزان عربستان

به گزارش وبلاگ انجمن ما، عربستان سعودی با درخواست مشتریان هندی و چینی عظیم خود برای دریافت حجم بیشتری نفت در ماه میلادی آینده موافقت کرد.

استقبال مشتریان آسیایی از نفت ارزان عربستان

به گزارش وبلاگ انجمن ما، منابع مطلع به رویترز اظهار کردند با وجود اینکه عربستان سعودی اخیرا وعده داده است که نفت بیشتری به بازار عرضه کند، با این حال درخواست حداقل سه پالایشگر آسیایی را برای دریافت نفت ارزانتر در آوریل رد نموده است.

پس از این که شرکت آرامکو هفته جاری کاهش شدید قیمت فروش نفت را اعلام نمود، یک پالایشگر کره ای، یک پالایشگر تایوانی و یک شرکت چینی نفت بیشتری را برای آوریل درخواست کردند که مورد موافقت عربستان سعودی قرار نگرفت. اما عربستان سعودی برای حفظ سهم بازار خود در هند و چین که بزرگترین مشتریان آسیایی هستند، با درخواست مشتریان هندی خود شامل بهارات پترولیوم و ریلاینس اینداستریز و یک پالایشگر دولتی چینی و شرکت خصوصی ژیجیانگ رانگ شنگ برای عرضه اضافی نفت موافقت کرد.

ریلاینس که بزرگترین مجتمع پالایشگاهی دنیا را اداره می نماید و شرکت بهارات پترولیوم هر کدام دو میلیون بشکه نفت بیشتری برای بارگیری در آوریل از عربستان سعودی خریداری خواهند کرد.

عربستان سعودی سه شنبه هفته جاری اعلام نمود میزان عرضه خود در آوریل را به 12.3 میلیون بشکه در روز افزایش خواهد داد که 300 هزار بشکه در روز بالاتر از حداکثر ظرفیت فراوری این کشور است و نشان می دهد این کشور از مخازن خود برای عرضه به بازار نفت برداشت خواهد نمود. همچنین شرکت آرامکوی سعودی روز چهارشنبه اعلام نمود که ظرفیت فراوری خود را از 12 به 13 میلیون بشکه در روز افزایش خواهد داد اما به زمان دستیابی به چنین ظرفیتی اشاره نکرد.

افزایش عرضه عربستان سعودی عمدتا برای گریدهای نفتی سبک است در حالی که عرضه گریدهای مدیوم و سنگین محدود خواهد بود.

بعضی از مشتریان قراردادی عربستان سعودی بر این باورند که این کشور با اختصاص نفت بیشتری برای فروش در آوریل، به یک بازی استراتژیک دست زده تا رقیبانش را در بازارهای هدف مغلوب کند و همزمان مشتریان مهم خود را حفظ کند.

بر اساس گزارش رویترز، بعضی از خریداران آسیایی از این که عربستان سعودی با درخواست خرید بیشتر آنها موافقت نکرد، راضی نیستند و عده ای همچنان کوشش می نمایند برای دریافت نفت بیشتر مذاکره نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "استقبال مشتریان آسیایی از نفت ارزان عربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال مشتریان آسیایی از نفت ارزان عربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید